X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

چگونه از سر و صدای کامپیوتر خود بکاهیم

پنج‌شنبه 28 مرداد 1389 ساعت 17:17

شاید شما هم از سر و صدای ناهنجار کامپیوتر خود رنج می برید که گاهی اوقات از ادامه کار با سیستم منصرف می شوید. کم کردن سر و صدای کامپیوتر می تواند خیلی سخت باشد زیرا بیشتر سر و صدای کامپیوتر ناشی از دو قطعه اصلی سیستم یعنی هارد دیسک و فن سیستم می باشد و در تمام مدتی که شما با سیستم کار می کنید آن ها نیز ناچار به کار کردن هستند این مشکل بیشر هم می شود اما شما می توانید با کارهای جزئی سیستم خود را کم صدا تر کنید.

پیچ ها را سفت کنید
ممکن است یک پیچ کاملا سفت نشده باشد یا کیس به خوبی بسته نشده باشد. مطمئن شوید که تمام کارت ها محکم در اسلات های خود  در داخل کیس بسته شده باشند و تمام کابل ها را در جای ایمنی محکم کنید و مطمئن شوید که کیس خود را در جائی خوبی در اتاق قرار داده اید. ممکن است طراحی ضعیف کیس باعث ایجاد سر و صدا گشته است. اگر کیس شما نیز از این گونه کیس ها است شما می توانید با استفاده از یک بسته نوسان گیر (vibration dampening kit) مانند Dynamat's Xtreme Computer Kit به سر و صدای سیستم خود را کاهش دهید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت www.dynamat.com مراجعه کنید.


اگر سیتم شما روی میز چوبی، کف پارکت یا هر جنس سخت دیگری است شما می توانید موس پد های قدیمی خود را بریده و زیر پایه های کیس قرار داده و از ارتعاش سیستم جلوگیری کنید و به این وسیله هزینه ای را که برای خرید کیت لرزه گیر کنار گذاشته اید صرفه جوئی کنید.


فن سیستم
یکی از راه ها برای اینکه سر و صدای فن خود را کم کنید این است که سیستمی را انتخاب کنید که نیازی به محصولات شرکت AMD نداشته باشد تا بتوانید از فن کوچکتری برای cpu خود استفاده کنید همچنین می توانید از فن های مرغوب تر و کم سر و صدا تر استفاده کنید. البته قبل از تعویض فن دقت کنید فن جدید به انداه فن قبلی سیستم شما را خنک کند.

هارد دیسک
هر وسیله ای که با سرعت 7200 دور در دقیقه دوران کند به خودی خود سر و صدا ایجاد می کند (چرخ های یک ماشین وقتی که با سرعت حرکت می کند حداکثر 500 دور در دقیقه می زند!). بهترین راه برای ساکت کردن یک هارد دیسک پر سر و صدا استفاده از عایق های صوتی است. برای مثال Molex's Silent Drive یک جعبه پلاستیکی است که شما می توانید هارد خود را درون آن قرار دهید. و این جعبه پلاستیکی مانع از انتشار صدای هارد دیسک می شود. (New England Digital) به آدرس (ww.nedcomp.com) یکی از شرکت هائی است که این جعبه ها را تولید می کند. دیسک های سخت در هنگام خواندن و نوشتن مقداری سر و صدا تولید می کنند. برای کم کردن این سر و صداها بطور مرتب هارد خود را defrag کنید این کار سرعت دسترسی به فایل ها را بیشتر کرده و باعث بهره وری بیشتر سیستم شما می شود. برای این کار به مسیر زیر بروید:

Start/All programs/Accessories/System tools/Disk defragmenter

به گوش رسیدن صدای هارد در هنگامی که در حال خواندن چیزی از روی هارد و یا نوشتن بر روی آن نیستید نمایشگر آن است که RAM سیستم شما پائین است و احتیاج به ارتقا رم خود دارید Ram خود دارید. با خرید یک رم ram دیگر هم سرعت خود را بالا برده و هم صدای سیستم خود را کم کنید.

مکان قرار گیری سیستم
بعضی از صداها به دلیل محل قرار گرفتن کامپیوتر می تواند باشد در مورد محل کامپیوتر سعی کنید به نور محیط و میزان سر و صدا بیشتر اهمیت بدهید و نه زیبائی آن. کار کردن با یک کامپیوتر بدون مشکل بهتر از کامپیوتری است که در عوض زیبائی و نمای ظاهری دارد. قابل توجه کسانی که هنگام خرید یک کامپیوتر قبل از اینکه به قطعات و کیفیت آن توجه داشته باشند به زیبایی کیس توجه زیادی دارند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد